Bugun...


Adnan Kalkan

facebook-paylas
İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN ÇEKİLDİK UZANTILARINI DA İPTAL ETMELİYİZ
Tarih: 20-03-2021 19:04:00 Güncelleme: 20-03-2021 19:04:00


Ümmet ve Millet Uçurumun Kenarından Döndü
Hiç şüphesiz son 300 yıldır aileye çekilen en büyük operasyon İstanbul sözleşmesiydi. Bu sözleşme ile gelenek, görenek, din, ahlak ve namusa savaş açılmış ve kendi tabirleri ile “kökünü kazımak” için şer güçler sözleşmeyi canı pahasına savunmuştu. Bu sözleşme ile Lût Kavmi'nin helak sebebi olan “kadın kadına, erkek erkeğe” yani “eşcinsel ilişkilerin” önü açılmış ve toplumu, nesli uluorta ifsat ediyordu.
Bu sözleşme ile “partner” kavramı getirilerek “evli olan kadının istediği erkekle ilişkiye girme” zilletinin önünü açılıyordu. Dolayısıyla iptal edilmesi bu milletin uçurumda iken kurtarılmasına ve topyekûn intihardan kurtulmasına vesile oldu. Sayın cumhurbaşkanımıza bu anlamda vatan, millet ve dahi ümmet adına şükranlarımızı sunuyor, teşekkür ediyoruz.

İstanbul Sözleşmesinin Temel Dayanakları da Kaldırılmalı
Cedaw, TCEP, Lanzarote Sözleşmesi…
Her ifsat çalışmasının temel dayanakları vardır. İstanbul sözleşmesi kadına şiddeti önleme mazereti altında ifsat ediyordu. Temel dayanaklarından ise CEDAW mutlaka iptal edilmelidir. Bununla birlikte lanzarote sözleşmesi de iptal edilmelidir. Eğer bu sözleşmelerin toplumda ruhu yaşatılmaya devam ettirilirse sözleşmenin kalkmasının çok da bir anlamı olmaz. Özellikle toplumun biyolojik cinsiyetini ortadan kaldırıp ne olduğu belirsiz “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projeleri” de iptal edilmelidir. TCEP İstanbul sözleşmesinden daha masum değil. Hatta daha tehlikelidir. Milli Eğitim Bakanlığı okullarda okumakta olan çocuklarımızı bu anlamda zehirlememelidir. ETCEP ile sınıflar cinsiyetsizleştirilirse çocuğunu okula göndermeyecek nice aileler ortaya çıkacaktır.

İstanbul Sözleşmesinin Uzantıları Kaldırılmalı
Evvela 6284 nolu yasa kalkmalı. İstanbul Sözleşmesi’nin uzantısı olan 6284 nolu yasa kaldırılmalıdır. Nitekim uzantıları devam ettiği zaman İstanbul Sözleşmesi’nin kalkması çok bir anlam ifade etmeyecektir. Bu yasa ile nice insanlar mağdur edildi.

Adaletsizliğin Fitne Kanunu Olan “Kadının Beyanı Esastır “Kalkmalı
Dünya tarihi boyunca hiçbir zaman adaleti yere seren, haklının değil kişinin beyanının esas alınması gibi bir kanuna rastlanmamıştır. Her İddaa sahibin iddiasını ispat etmekle mükellefken kadının beyanının esas alınması, adaletin yerlere serildiğinin ve toplumun kanunlara olan güveninin sarsılmasının sonucudur
Bazı erkeklerden para kazanmak için bilinçli atılan iftiralar ve bunun sonucunda hapis yatan nice erkekler vardır. Bunlar bir an önce tespit edilip bu adaletsiz kanunun adaletsizliği ve neticeleri giderilmelidir.

Mağdurların Mağduriyeti Giderilmeli
İstanbul sözleşmesi, 6284 ve kadının beyanı esastır sonuçları olarak milyondan fazla insan yuvasından uzaklaştırıldı. On binlerce insanın yuvası yıkıldı, haksız nafakalar verildi ve daha nice haksızlıklar yapılarak maddi cezalara insanlar maruz kaldı ve aynı zamanda hapis yattı. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımızın hassasiyetini göz önünde bulundurarak bir an önce bir komisyon kurulmalı ve verilen hasarlar tespit edilerek giderilmeye çalışılmalıdır.

Kendi Aile Yasamızı Yapmalıyız
İstanbul sözleşmesi bütün Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının üzerinde bir sözleşme olması hasebiyle, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını devre dışı bırakan bir konumdaydı. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti hangi kanunu çıkarırsa çıkarsın, uluslararası kanunlar üstün olması sebebiyle İstanbul Sözleşmesi'nin hükümleri geçerli olmak zorundaydı. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti devleti madem İstanbul sözleşmesi gibi bir ifsat sözleşmeyi iptal etti yani geri çekildi, şimdi kadını koruma yasası değil aileyi bir bütün olarak koruma yasasını bir an önce çıkarmalı ve aile bütünlüğüne zarar verecek olan, ailede şiddet gören kim olursa olsun onu koruyacak olan yeni ve adalete dayalı bir kanun çıkarmalıdır. Bu kanunda ister yüz yüze ister medya yani televizyon, sosyal medya, film ve diziler dahil aileye zarar verecek her türlü fiil yasak edilmeli ve bu kanunla aile koruma altına alınarak neslin ihya ve inşası, medeniyetin yeniden şahlanışına yol açması gerekiyor.

Kadın Değil Bütün Olarak Aile Korunmalıdır
Sadece kadının korunduğu yerde kadınlar his ve duygu yönüyle erkeklerden daha önde olması sebebiyle daha çabuk incinir ve daha hassastır. Bu anlamda duygularını kontrol etmede daha çok zorlanabilir. Erkekler ise kadınların korunmasına his ve duygularına zarar vermemek adına daha hassas olmalıdır. Bununla birlikte sadece kadın korunduğu takdirde duygusal anlamda erkeklere karşı bir tavır alacak ve kocasını dahi hedef tahtasına oturtabilmektedir. Kadını erkeğe düşman eden, kadının aşırı korunması erkeği de kadından uzaklaştırması ile aileye çok ciddi anlamda hasar vermekte ve aileyi korumak ciddi anlamda güçleşmektedir. Kadın ve erkek aileyi bir bütün olarak birlikte oluşturduklarından dolayı yalnız kadını desteklemek değil kadın ve erkeği birlikte desteklemek gerektiği, böylece aileyi güçlendirmek anlamına geldiği bilinmeli ve aile desteklenmelidir.

İfade Özgürlüğünü Hiçe Sayıp İstanbul Sözleşmesine Karşı Olanlara Dava Açacaklardı, Oyunları Bozuldu
Özgürlüğü sözde savunan fakat gerçekte özgürlüğün karşısında yer alan fitne yapıları yeni bir hazırlık içerisindelerdi. İstanbul sözleşmesine karşı çıkan herkes için savcılıklara suç duyurusunda bulunacaklardı. Bunu ilan da ettiler. İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmemiz ile beraber oyunları da bozulmuş oldu. Özgürlük dediklerinde kendi fikirlerinde olanlara özgürlük anlayan, kendi fikirlerinin karşısında yer alanların fikirlerini ise yok sayanlar dünya ve ahirette bunun karşılığını göreceklerdir. Nice hak için kelam ve kalemini kullanarak haykıran hak ehline selam olsun ve bunları susturmaya çalışanlara yazıklar olsun. Bu oyunu bozan Sayın cumhurbaşkanımıza helal olsun.

Fatih'in Yadigârı İstanbul'un Adı Kirlilikten Kurtuldu
İstanbul sözleşmesi ile anılan bu ifsat sözleşmesi ile aslında Fatih'in yadigârı olan İstanbul'un ve İstanbul'un fethinin intikamı dahi alınmış oluyordu. Şimdi bu sözleşmenin iptal edilmesi ile Fatih Sultan Mehmet Han'ın yadigar olan İstanbul'un ismi kirlenmekten kurtarılmış oldu.

Şimdi Cumhurbaşkanımızı Koruma Zamanı
Tarih bize gösterdi ki, şer odakları çok hızlı bir şekilde bir araya gelebilmekte ve ehli hakka hükmedebilmektedirler. Daha iptal edilme ihtimali dahi göz önünde bulundurulduğunda ve Sayın Cumhurbaşkanımızın “nas değildir” dediğinde şer odakları nasıl da hortlamışlardı. Cumhurbaşkanımıza ciddi anlamda yükleneceklerdir. İşte şimdi birlik olma zamanı, şimdi siyaset, bürokrasi, sivil toplum kuruluşları ve medyada toplumu ifsat eden İstanbul sözleşmesini iptal ettiği için yani geri çekildiği için Cumhurbaşkanımızı linç etmeye ve itibarsızlaştırmaya, karalamaya çalışılacaklar. Sayın cumhurbaşkanımıza hep birlikte sahip çıkmalı ve bu isabetli kararında sonuna kadar desteklemeliyiz.
Sayın Cumhurbaşkanım her ne kadar bu sözleşme sizin döneminizde edilse de ve iptali gecikse de “sebep olan işleyen gibidir” hadisi şerifi gereği kendinizi bu sebepten kurtardığınız için ve milletinizi bir uçurumdan kurtardığınız için, biz aile üzerine mesai yapan gönül erleri sizlere sonsuz teşekkürlerimizi ve tebriklerimizi sunuyoruz. Lütfen vakit geçirmeden sıcağı sıcağına İstanbul Sözleşmesi’nin yukarıda bahsettiğimiz temel dayanakları ve uzantılarını da bir an önce iptal edin ki bir bütün olarak vebalden kurtulup sevaba erişin. Selam dua ve muhabbetle
Adnan Kalkan
 Aile Bilim Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı
Türkiye Aile Meclisi Genel Başkan YardımcısıBu yazı 776 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI