Bugun...


Hasan Yosunkaya

facebook-paylas
BİRDEN FAZLA KURUMDAN ÜCRET,MAAŞ VE HUZUR HAKKI ALANLAR
Tarih: 07-05-2021 23:53:00 Güncelleme: 07-05-2021 23:53:00


Ülkede, bir tek ac insan ve işsiz insan olduğu sürece birden fazla maaş alanlar, ister buna emek karşılığı desinler, ister huzur hakkı desinler, ister buna yandaşı mükafaatlandırma deyin, ne derseniz deyin, adalet duygusunun altına dinamit koyar. Daha çok iktidar partisine  zarar verir.Bu gün iktidarda olan siyasi parti ülke sorunlarını tek tek çözmeye başlaması bazılarının zoruna gidiyor.

Ülkeyi ve milleti sevmeyenler, yapılan bu hizmet ve yatırımları görünce çıldırıyorlar. Onlar ve onların dışardaki dostları şunu iyi biliyorlar, hizmet, yatırım ve istihdam arttıkça iktidarın ömrü uzar, halk iktidar partisine sahip çıkar. Bunları çok iyi bilen, bu milletin  iç ve dış düşmanları iktidarın açıklarını ararlar. İktidarın hata yapmasını beklerler. Bu iktidarın örnek aldığı, chp, anap, doğruyol
veya dp değildir.İktidar partisinin örnek alacağı iktidar Medine İslam devletinin yönetim tarzı olmalıdır.
Cumhurbaşkanımızın öğretmeni ve örnek alacağı kimseler:İnönü,Bayar,Menderes,Demirel ,Özal olmamalıdır. Hz.Ömer,Hz.Ebubekir olmalıdır.Hz.Ebubekir (devlet başkanlığı görevini) yani halifeliği süresince kendisinin hakkı olan aylık maaşının bir kuruşunu harcamadan,el sürmeden, çoluk çocuğuna servet olarak bırakmadan, bir yerde muhafaza ederek biriktirmiş, ölmeden önce o paraların yanına bir de not bırakmış.
Notta şunları yazmıştı.
"Devetimin bana tahsis ettiği halifelik maaşımı harcamaktan korktum.Kendi özel gelirimle geçindim. Devetin beytülmaldan bana tahsis ettiği maaşın bir kuruşunu harcamadım.Hepsi budur.Benden sonra gelen halifeye bırakıyorum.Bu parayı halkın hizmetinde kullansın" yazıp altını imzalamış.
 Allah cc ve Resulullah'a iman edenler, zengin olmak adına her yola başvurmazlar. Helalinde yer içerler, israf etmezler, mal biriktirmezler.
Geçmiş iktidarlar döneminde yandaşlarına bir kaç kurumdan maaş vererek ;Karun gibi zengin olmaları için çıkarılan yasalarda 
yönetim kurul başkan ve üyeliklerine yandaşlarının atamaları yapılırdı.
Yandaşları yanı sıra resmi ve özel holdinglerin yönetim kurulu üyeliklerine atadıkları emekli, bakan, milletvekili
ve ensesi kalın kimseler için çıkarılan yasaların değiştirimesi veya kaldırılması şarttır.
Yasalardaki şu ifadenin "KİMSE BEDEVA ÇALIŞTIRILAMAZ" arkasına saklananların önünü kesmek için o yasayı acilen değiştirerek; kimse ücretsiz ve maaşsız çalıştırılamaz hükmüne şu cümle  ilave edilsin. Ülkede bir tek ac ve işsiz kalana kadar hiç kimseye ikinci bir kurumdan maaş ve ücret,huzur hakkı.....gibi  adlar altında ödeme yapılmaz! Ac ve işsiz insanı yönlendirmek, istismar etmek kolaydır. 20 yıl önceki  sıkıntıları görmeyen ve hatırlamıyanları kandırmak ve yönlendirmek kolaydır.
Tarih ileride yazacak, Ak Partiden önce, AK Partiden sonra,ama o zaman iş işten geçecek. İş işten geçmeden önce devlet görevlerini işin ehline verilmesi, İşin ehli olmayan beceriksiz, hırsız, akraba veya partili de olsa  adil olmayanları acilen devlet hizmetinden uzaklaştırılmalıdır. Geçmişte hata yapanlar, milletin değerleri ile alay edenler, babasına, aşiretine güvenerek kibirli olanlar, TV'ye çıkıp halktan özür dilemeli ve tevbe etmelidirler.

Bu ülkede yaşayan çalışan-emekli her kes tek maaşla idare etsin. 
Maaşları az olanların maaşlarına devlet, bir miktar ilave etsin ama babamın oğlu dahi olsa kimseye iki maaş verilmesin. 
Herkese tek maaş verildiği zaman boş kalan yönetim kurulu başkan ve üyeliklerine de şartları müsait olan işsiz kimseler içinde yetenekli üniversite mezunu gençler atansın.
Geçmişte bu görevlere emeki bakan, milletvekili, ensesi kalın kimseler veya emekli paşalar atanırdı. Bu düzenlemeyi acilen yapsınlar; yoksa bir kere adalet terazisinin bir ayağı kırılırsa, hep hileli tartar.
Bu fırsat bu milletin eline kolay kolay geçmez. Bağkur, tarım,veya asgari ücret ile çalışırken emekli olanlar, hallarine şükür ederken, en yüksek devlet görevlisi maaşı ile emekli olup en yüksek emeli maaşı alanlar neden şükür etmiyorlar?

Zaman hal vurup harman savurma zamanı değildir!Bu yazı 432 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI