Bugun...


İsmail Müftüoğlu

facebook-paylas
DAHA NE SÖYLESİNLER, DAHA NE YAZSINLAR!
Tarih: 05-04-2021 14:58:00 Güncelleme: 05-04-2021 14:58:00


i-muftuoglu@hotmail.com
 
Emperyalist güçler ve küresel sermaye çetelerinin, Türkiye ve Ortadoğu için eskiden beri projeler ürettiklerini, kendi ifadelerinden ve yazdıklarından biliyoruz. Siyasi, sosyal ve ekonomik bütün güçlerini bugün devreye sokmuş durumdadırlar. Böylece tarihte olduğu gibi, bugün de Türkiye’yi ve Ortadoğu Bölgesini kontrol altına alabilmek için devamlı açıklamalar yapmaktadırlar.  
Nitekim;
1- Fawaz Gerges (Ortadoğu politikaları profesörü) BBC haberde; “1918 yılında Osmanlının parçalanmasının ardından hayata geçirilen ve günümüz sınırlarını belirleyen Sykes- Picot mutabakatı sonucunda belirlenen sınırların yeniden çizilme ihtimali vardır.” Zaten güney hudutlarımızı tehlike altına alan ve Ortadoğu’da ABD’nin taşeronu olabilecek olan Kürt devletinin kurulma çalışmaları yapılmaktadır. 
2- George Soros 4 Mart 2001 tarihinde BBC’de yaptığı konuşmada; “Petrol diktatörleri yıkılacak, demokrasi gelecek” diyerek petrolleri ziyade olan İslam ülkelerini hedefe koymaktadır.
3- Sir Hamilton 9 Ocak 1853 tarihinde yaptığı sohbette; “Düşününüz bir kere. Önümüzde gerçekten hasta bir adam var. Bunun kontrolünü elimizden bir kaçırırsak çok yazık olur.”
4- Winston Churchill 1936 yılında Avam Kamarasında yaptığı konuşmada; “Efendiler şunu iyi biliniz ki bir damla petrol, bir damla kandan daha kıymetlidir.”
5- Reagan (ABD E. Başkanı) 1987’de; “Ortadoğu’da son İsmailoğlunu çölün derinliklerine sürünceye kadar mücadelemiz devam edecektir.”
6- Arigo Leve (İtalyan yazar); “Yazık ki Türkiye’de İslam yeniden uyandı… İslam nedir biliyor musunuz? İslam sömürgecilik, baskı, zulüm ve gericiliktir. Bundan fazlası İslam Barbaros Hayrettin ve Turgut Reis’tir. Bu tehlike zamanında bertaraf edilmeyecek olursa Avrupa bugünleri çok arayacaktır.”
7- George W. Bush (ABD E. Başkanı); “Ortadoğu istibdadın, ümitsizliğin ve nefretin hüküm sürdüğü bir yer olarak kaldığı sürece Amerika’nın ve dostlarımızın güvenliğini tehdit edecek hareketler ve kişiler üretmeyi sürdürecektir.”
8- Margaret Thatcher (İngiltere E. Başbakanı) 11.07.1990 NATO’nun Londra toplantısında; “Sovyet bloğu çöktü. NATO’nun yeni bir düşmana ihtiyacı vardır. O da İslam’dır.”   
9- Joe Lieberman (ABD E. Senatörü); “Terörizme karşı sadece kılıçlarımızla savaşamayız. Siyasi ve ekonomik yardımlarla da savaşa dahil olmalıyız. 50 yıl önce aynı ideal ve amaçlarla Marshall Planı devreye alınmıştı. Şimdi de Büyük Ortadoğu Projesi ile bu amaca varmalıyız.”
10- Eisenhower (ABD E. Başkanı); “Dünyada hiçbir sosyal, siyasal ve ekonomik bir olay yoktur ki arkasında bizim planımız olmasın.” Acaba günümüzde 104 Amiralin bildirisinin arkasında da mı ABD var?
11- İvan Morovic (Sırp aktivist-OTPOR Teşkilatı Lideri); “… Hiçbir şey kendiliğinden oluşmaz. İnsanlar sokaklara dökülüvermiş gibi görünebilir ama bu yıllar süren dikkatli bir hazırlığın sonucudur. Önce grevler, arkasından kitle yürüyüşleri devreye girer. Sonra her şey bir hafta içinde tamamlanır, sonuca varılır.” Günümüz Gezi olayları, sözüm ona Boğaziçi talebe olayları gibi.
12- Condoleezza Rice (ABD E. Dışişleri Bakanı) 7.8.2003 tarihinde yaptığı açıklamada; “22 İslam ülkesini yeniden dizayn edeceğiz.” Önce Afganistan, sonra Irak, sonra Libya, daha sonra Yemen ve en son olarak Suriye’yi dizayn ettikleri gibi.
13- Dick Cheney (ABD E. Başkan Yardımcısı) 11 Eylül 2001’de yaptığı açıklamada; “Hedefimiz İslam dünyasıdır. Irak’ı işgal etmeseydik, Müslüman ülkeler Ortadoğu’da bir İslam birliği kuracaktı ve İsrail’i haritadan silebilirlerdi. “
14- Christopher Simpson (Yazar); “Türkiye, batılı kalıplara itaatkâr kuşaklar yetiştirecek bir laboratuardır. Türkiye, Amerikan çıkarları doğrultusunda çalışacak politik, demokratik, ordu istihbaratı ve akademik alanlarda itaatkâr öncü bir tabaka yetiştirmeye mecburdur.” Türkiye’de yetiştirilen monşerler gibi.
15- Zalmay Khalilzad (Eski istihbaratçı); “Amerika için gündemin ilk maddesi, enerji güvenliğidir. Bu açıdan Türkiye, İran Körfezi, Kafkasya ve Orta Asya’daki önemli petrol ve doğalgaz yataklarına yakınlığıyla eşsiz bir konumdadır.” Yani Türkiye’yi taşeron devlet olarak görüyorlar.
16- Richard Perle (ABD E. Lobicisi ve CIA ajanı); “Türkiye yargı, ekonomi, politika ve savunma konularında ABD’ne bağımlıdır. Türkiye Amerika’nın istediği yasal düzenlemeleri yapmak zorundadır. Türkiye’ye yapılan yardımlar ancak Amerika’nın izni ile kullanılabilir. ABD’nin memurları Türkiye’ye istediği zaman girip çıkabilir. Yani onlara yasak yoktur.” Bunlar ülkemizi müstemleke olarak görmektedir.
17- Omar Bradley (ABD E. Kurmay Başkanı) yaptığı açıklamada; “Türkiye Asya’daki çatışma alanlarından sadece birisidir. Bu husus akıllardan asla çıkarılmamalıdır.” Görüldüğü gibi Türkiye de dizayn edilecek 22 ülkeden birisidir.
18- Leon Panetta (CIA E. Başkanı); “Amerikan karşıtı hükümetleri devirmek için ekonomik krizleri devreye sokarız.” Bugün Türkiye’ye uygulamaya çalıştıkları ekonomik baskı gibi.
19- Michael Hayden (CIA E. Başkanı/ General); “Dünyada giremeyeceğimiz delik kalmayacaktır.” 46 ülkeye girdikleri gibi, sıra Türkiye’de.
20- Woodrow Wilson (ABD E. Başkanı); “Amerika kapitalizminin temel hedefi zayıf ülkelerin hammaddelerini ve ulusal pazarlarını açık bir kapı olarak tutmaktır. Bunun için gereğinde zor kullanılır.” Günümüzde olduğu gibi…
21- William Ewart Gladstone (İngiltere E. Başbakanı); “İnsanlığın tek insanlık dışı tipi Türklerdir.”
22- Lloyd George (İngiltere E. Başbakanı) 1919’da yaptığı açıklamada; “Türkler ulus olmak bir yana, bir sürüdür… Yağmacı bir topluluk olan Türkler bir insanlık kanseri, kötü yönettikleri toprakların etine işlenmiş bir yaradır.”
23- Albert B. Hart (Harvard Üniversitesi Siyasal Bilgiler profesörü); “Türklerin Avrupa ve uygar uluslar çerçevesinde yeri yoktur.”
24- Hempher (Misyoner/İngiliz casus); “Biz İngilizlerin refah ve mutluluk içinde yaşamamız için, Müslümanlar arasına nifak tohumlarını ekmemiz gerekmektedir.”
25- Herbert H. Asquith (İngiltere E. Başbakanı) 1914’de yaptığı açıklamada; “Türk imparatorluğu Avrupa ve Asya haritalarından tamamen silinecektir.”
26- Stut Garden Zeitung (Alman gazeteci) 9 Ocak 1998’de verdiği haberde; “Türkiye, Kürtlerin azınlık haklarını kabul etmeli ve sorunu politik olarak çözmelidir… Ankara kendisi bunu yapmazsa… Kürt sorununa çözüm bulmak için uluslar arası baskı artacaktır.”
27- Jack Lang (Fransa Kültür Bakanı) 27.5.1999 tarihinde yaptığı açıklamada; “Avrupa Birliği olarak gelecekte ve gerekirse bugün Kosova’da yaptığımız gibi, Kürt halkını da savunup koruyacağız.” Yani bu ifadeye göre Kürt bahanesiyle Türkiye’yi bölmek isteyecekler.
28- 2. Margrethe (Danimarka kraliçesi); “Müslümanlara hoşgörü göstermeyin.”                       
Sonuç olarak ülkemiz ve Ortadoğu emperyal ve küresel çeteler eliyle ateş çemberine sokulmak istenmektedir. Bilhassa Türkiye’siz bir Ortadoğu oluşturmak için ellerinden geldiğince çalışmalarını sürdürmekte ve yapacaklarını da alenen söylemektedirler. 
Bizler bir türlü ittifak haline gelemediğimiz için, bu ateşte yine biz yanacağız, en büyük zararı biz göreceğiz. Onun için Allah aşkına aklımızı başımıza devşirelim ve kucaklaşalım.    
Rahman ve Rahim,
Kadir ve Muktedir,
Gaffar ve Settar olan Allah’a emanet olunuz.      
Selam doğru yola uyanlara olsun. (Taha/47). Cağaloğlu – 05.04.2021


Bu yazı 282 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI