Bugun...


Mehmet Bozkurt

facebook-paylas
BU AYDINLARLA YENİDEN DİRİLİŞ OLMAZ..!?
Tarih: 15-04-2021 11:25:00 Güncelleme: 15-04-2021 11:25:00


● Biz, millet olarak mensubu olduğumuz ama bilmediğimiz bir medeniyetten dolayı komplex yaşıyoruz..! Sözde aydınlarımızın bilinçaltında bir utanma duygusu var..! Tarih boyunca, "Kendin gibi olma, benim dediğim gibi ol!" özümüzü unutturma emirleri üzerimize yağıyor..! Ama bir milletin çocuklarının hedefi ve ufku yoksa bu emirleri uygularlar, sonra yozlaşırlar ve akabinde de soysuzlaşma başlar..!
Atilla İlhan'ın dediği gibi, "Türk aydınları, Batı'nın manevi ajanlarıdır..!" 

● Ejdadımızın gittiği hiçbir yerde asimilasyon yaşanmamış ve her toplum kendisini korumuş ve ifade etmiştir. Bir medeniyet inşa etmek için yola çıkmış bir millet, asla zulüm yapmaz ve yapmamalı da..! Neden dünya üzerinde yüzyıllarca bağımsız yaşandığını iyi okumak ve anlamak lazımdır. Ama anlaşılan ejdadımızın düşünceye ayırdığı zamanı, biz dedikoduya ayırıyoruz. Bu nedenle yalanların ve ön yargılarının uykusuna yatmış bir toplumun diriliş göstermesi mümkün değildir. Uyanmak ve uyandırmak için zaman lazım. Bu ülkenin gerçek aydınları, millete yüksek sesle, “Uyanın! Kendinize gelin, siz Adem’den geldiniz, İblis’ten değil..!” diye haykırması gerekir..! 

● Bizzatihi kendisiyle tanışma şerefine sahip olduğum Üstad Cemil Meriç’in ifadesiyle, "Kendisini peynir tulumundaki fare gibi, bir avuç Batı efendisi, çok hızlı yaşıyor, acaba bir yere mi yetişecek! diye sırtını milletine çevirmiş, benzemek istediği medeniyet ve millete koşuyor..!" 

● Ama medeniyetimiz ve millet olarak bize ait olan değerlerimizden bihaber, birilerinin bizi uyandırmasını bekliyoruz..! Bir milletin merakını uyandıranlar aydınlardır. Şerefli medeniyetimizin uyanması için merak gerekiyor! Ama milletin sözde aydınları "entel-dantel" görünmek adına, milletin hafızasını silmek isterse, doğrudan soysuzlaşma başlar. Beli bükülmüş hasta adam..! 84 milyon nüfusu olan ülkemizde bilinçli olma oranı % 4 olunca, ne kadar aydınımız olabilir ki? Bu tablo çok acı değil mi..!? 

● Yine kendisini tanıma ve dinleme şerefine sahip olduğum Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in ifadesiyle, "300 kelime ile konuşan bazı kendini aydın zannedenleri konuşmaktan değil, dinlemekten yoruluyorum." diyerek bir gerçeğe işaret etmektedir. 

● Bugün ejdadımızın yaptıklarını hayranlıkla seyrederken, sokaklarda dolaşanları hayretle görüyorum. Yine Üstad Cemil Meriç’in ifadesiyle, "Yavaş yavaş acele edelim!" diyerek başka bir medeniyet arayanlar var..!
NİÇİN?
Niçin sorusunu Allah sorar..!? 

● Ve
Toplumumuzda bir çok insan şahsiyet erozyonu yaşıyor..! Kalitesiz bir toplum, Kemalist eğitim sisteminin eseridir. 3 ayda öğretmen olan hızlı öğretim ordusunun eseridir..!
Feraseti yok olmuş, basireti tutulmuş, haram helal demeden kazanma hırsı ruhunu kirletmiş, karanliklara gark olmuş, nefsani arzularına esir olmuş bir çok tip..!
Siyasete şirin görünmek için münafıklık peşinde olanlar da az değil..!?
Kalite yok, vesselam..!
Böyle bir toplumda, bunların arasında sağlam kalanlar ve bunlara karşı mücadele verenler cennette buluşacak inşaallah..! 

● Ve
Mahşerde hesabımızı kolay vermek için mücadele etmeliyiz..!
Bütün derdimiz Allah'ın rızasını kazanmak olmalıdır..!
Türkiye ve İslam dünyası acı yaşarsa/yaşıyorsa biz susamayız..!
Yakınlarımızın aleyhine de olsa hak ve adalet için haykıralım..!
15 Nisan 2021-Ankara
Mehmet Bozkurt, Eğitimci İlahiyatçı Araştırmacı YazarBu yazı 251 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI