Bugun...


Prof.Dr.Naki Erdemir

facebook-paylas
Ey Menfaat!!
Tarih: 14-11-2021 20:08:00 Güncelleme: 14-11-2021 20:08:00


Ne zamandan beri insanları yaratmaya, doyurmaya, rızık vermeye,, ölünce hesaba çekmeye ve diriltmeye başladın? Bu insanlar neden seni tanrı makamına koydu? Nerede sen varsan insanlar ona talip oluyor, dava için diyerek adınıda (sümme haşa) dava koyuyor. Senin kulların nerede çıkar varsa oraya talip oluyor? Acaba insanlara ne vaat ediyorsun? Cennet mi vaat ediyorsun? Cehennem mi vaat ediyorsun? Ey menfaat sen ölümsüz müsün? Kimler için değerlisin? 

Günümüzde insanlar nerede biraz çıkar, az bi para, dünyalık gelecek, kısaca sen varsan hep o yöne yöneliyorlar. Yoksa kıble mi oldun? Gözleri senin rengine boyanmış, ağızları seninle tatlanmış, mideleri seninle dolmuş, burunları seninle kokulanmış ve kulakları seninle bezenmiş; bu işi nasıl başardın? 
Kulların senin adını duydular mı, kokunu aldılar mı uzaklar yakın oluyor. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diyerek sana koşuyorlar. Senin kokun yoksa yakınlar bile uzak oluyor. Yıllara dayanan dostluk, gönül, hatır, vefa ve akrabalık bir anda rahmetli oluyor. Şunu da bil ki, senin adın bir anda dava oluyor. Böyle hitap ederlerse bunada kulakların alışsın. 
Sosyal medya çıktı çıkalı ortam mücahitlerden geçilmiyor. Yazanlar çizenler konuşanlar paylaşım yapanlar dert yananlar hepsi senin mücahlerindir, ey menfaat!

Bir yerde menfaat varsa ne din kalmış ne diyanet kalmış ne dava kalmış menfaat dava olmuş menfaat sanki ilah olmuş. Ey menfaat! Satın almadığın kimse yok gibi, bırak bu  insanların yakasını da mazlumların yüzü gülsün. 

Allahım Furkan 43' te ne güzel buyurmuşsun! "Kendi nefsinin arzusunu kendisine ilâh edineni gördün mü? Ona sen mi vekil olacaksın?" 
Allah'ım bizi senden başkasına kul eyleme, kimsenin karşısında eğdirme, Senin rızanı kazananacağımız işleri yaptır. Menfaatı nefsimize hoş gelenleri bize ilah edindirme. Bizleri makam, mevki, kasa, nisa ve kese derdine düşürme. Düşeceğimiz zaman emanetini al.
Selam ve dua ile..

Prof. Dr. Naki ERDEMİR
HAKK-DER Gnl Bşk.Bu yazı 185 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI