Bugun...


Prof.Dr.Naki Erdemir

facebook-paylas
KONUŞMAK YETMEZ İCRAAT LAZIM!
Tarih: 22-05-2021 17:22:00 Güncelleme: 22-05-2021 17:22:00


Bu dünyayı emperyalistler kurdu. 1945'te Roosevelt, Churchill ve Stalin, Rusya'nın Kırım bölgesinde Yalta limanından bir araya gelip “Yeni Bir Dünya” tasarladılar. Sözde insanlık artık huzura, barışa ve saadete kavuşacaktı. Arkasından Ortadoğu kan gölüne çevrildi. Buraların tamamı sömürülerek Müslüman ülkelerin kanı üzerine saltanatlar kuruldu.
Dış mihraklı Ortadoğu sorununu bütün boyutlarıyla anlaşılabilmesi için emperyalizmin bölgedeki planlarını tüm yönleriyle bilmek gerekir. Dünyadaki toplam petrol rezervlerinin yaklaşık %10'u Irak'ta, %10'u Kuveyt'te, %20'si Suudi Arabistan'da ve %10'u İran'da kısaca dünya petrolünün yarısı Ortadoğu'da bu nedenle buraya rahat yoktur. Daha Ortadoğu’daki petrol yönünden zengin küçük devletleri saymıyorum. Ayrıca Körfez ülkelerinin bugüne kadar petrolden elde ettiği servetin yaklaşık 700 milyar dolarlık kısmı, batı bankalarında bulunduğu ve batı bankalarının temel servetini oluşturduğu, batı böyle ayakta durduğu bir gerçektir.
Problemi konuşmak meseleyi çözmüyor. Dünyanın beşten büyük olduğunu herkes biliyor. Bunu söylemek yetmiyor, arkasından çözümü ortaya koyup, uygulamak gerekiyor. Bugünkü dünyanın küresel kuruluşları olan Birleşmiş Milletler, Dünya Bankası, IMF, NATO gibi teşkilatlarının hepsi, insanlığın ifsadı için çalışmaktadır. Bunlar yerine hakkı ve adaleti üstün tutan, ifsada değil ıslaha çalışan kuruluşlar tesis edilmedikçe, dünya huzur ve refaha kavuşmayacaktır. Dünya hak çerçevesinde batılın egemenliğinden kurtarılıp yeniden tanzim edilmedikten ve yeni bir dünya olarak gerçekleştirilmedikten sonra insanlık kurtulamaz.
İslam bütün insanları eşit haklara sahip kabul eder. Hakkı üstün tutar, sömürüyü reddeder, kimsenin kimseye kul ve köle olmasını kabul etmez. Bu yüzden siyonizm tarihi boyunca hep Hakkı üstün tutan İslam'ı hedef almıştır. Bundan dolayı küfür tek millettir.  Ne haritaya baktığınızda çeşit çeşit renk renk birçok soylar soplar ülkeler görsek de, bunun manası küfür tek bir merkezden idare edilir demektir. Bu merkez Dünya Siyonizm’idir.
 İster Tevrat’a, isterseniz Kabalaya bakın Siyonizmin amentüsünün şunlar olduğunu görürsünüz. Bunların birincisi Ben-i İsrail üstün ırktır. İkincisi Ben-i İsrail dünyanın efendisi diğerleri kölesi olacaktır. Diğer ırklar maymun olarak yaratılmış, sonradan insana dönüşmüştür. Çünkü diğer insanlar Ben-i İsrail'e hizmetkâr olsun diye yaratılmıştır.  Bunlar ilk önce Filistin topraklarında toplanacaklar. İkinci adımdan Fırat ve Nil arasında ki vadedilmiş topraklarda büyük İsrail imparatorluğunu kuracaklardır. bunu bilmemize lazım yapmamız gereken konuşmak değil icraat ortaya koymak gerekir, diyorum. 
Selam ve dua ile.....
Prof. Dr. Naki ERDEMİR, 
Hak ve Kardeşlik Hareketi Gnl. Bşk.Bu yazı 412 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI