Bugun...


Prof.Dr.Naki Erdemir

facebook-paylas
Prof.Dr. Naki Erdemir yazdı,HAYALİMDEKİ TÜRKİYE
Tarih: 14-07-2021 10:09:00 Güncelleme: 14-07-2021 10:09:00


Ülkemin her tarafının dengeli kalkındığı, fabrika bacalarının tüttüğü, herkesin sabah namazı ile kalkıp zengin sofrada huzurluca ailesiyle kahvaltısını yaparak sıkıntısız, stressizce işine gittiği Türkiye.
İşletmelerin ve fabrikaların yağmuru bol olan bölgelere değil, kurak ve dağlık verimsiz arazilere kurulduğu bir Türkiye.
Herkesi kapsayan yerli ve milli, ahlak ve maneviyatçı bir eğitim sistemine sahip olan Türkiye. Teknolojinin zirvesini yakalamış, montaj değil; A'dan Z'ye her şeyini sıfırdan kendi üreten, ürettiğini kullanan ve satan bir Türkiye.
Ev hanımlığının meslek olduğu; evlatlarını karakterli, kişilikli olarak yetiştirdiği için evhanımlarının makul bir şekilde maaş aldığı Türkiye. Böylece ahlakta, maneviyatta, eğitimde, hak ve hukukta zirve yapan bir Türkiye.
Önce ülkesinde barışı sağlamış daha sonra ümmete önderlik yapan Türkiye. Ne mutlu müslümanım mefkûresinin, eşit halk eşit hak anlayışının, üstünlerin hukuku değil, hakka dayanan hukukun üstünlüğünün olduğu bir Türkiye. Zalimlerin korkulu rüyası; mazlumların, garibanların hak ve adaleti sağlamada umudu olan Türkiye.
Ortaokulda, lisede öğrenim gören gençleri en az 3 tane dil bilen bir Türkiye. Kendi medeniyetinden neşvü nemâ bularak İslam milletini kucaklayan ve kendini onun üyesi kabul eden, ben varsam kimse yok diyebilen bir inanç ve özgüvene sahip gençliğin olduğu Türkiye. İslam coğrafyasında; Van'dan İstanbul'a gider gibi vize almadan giden, gezip dolaşan ve ticaretini yapan bir Türkiye.
Köylerinde üretim yapılan, ürettiği ile rahat geçimini sağlayan, kuşların yeşil dallarda cıvıl cıvıl öttüğü, yeşille gök mavisinin buluştuğu, kalabalık şehirlerde yaşayanların tatile gitmek için dört gözle beklediği; köylerin olduğu Türkiye. Yaşlıların yalnızlaşmadığı, çevresinden kopmadığı, torunlarıyla huzur içerisinde beraber yaşadığı bir Türkiye. 
Gelirinin haksız ve sayısız vergilerden değil, üretimden olduğu, gelir fazlasını önce İslam coğrafyasındaki mağdurlara harcayan ve İslam âlemini gönüllü olarak kendisine bağlayan, abilik yapan hilafet makamında bir Türkiye. Hak, adalet ve medeniyetle dünyaya nizam verecek bir anlayışta güçlü, sağlam iradeli bir Türkiye. 
Uluslararası en az beş- altı tane üniversitesi olan, fenin, sosyalin, İslami ilimlerin aynı anda tedrisatını yapan ve bu üniversitelerde İslam coğrafyasının beynini ve liderlerini yetiştiren Türkiye. 
En az Arapça'nın, Farsça'nın, İngilizce'nin ve Türkçe’nin okullarında öğretildiği, en az lise mezunlarının bu dilleri anadili gibi konuştuğu bir Türkiye. Ben böyle bir Türkiye hayal ediyorum ve bu uğurda çalışıyorum. 
Selam ve dua ile.
Prof. Dr. Naki ERDEMİRBu yazı 432 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI